O autorze
Bartłomiej Ciążyński.
radca prawny, prowadzi Kancelarie Prawną we Wrocławiu. Prezes Fundacji Inicjatywa Kapitału Społecznego. Trochę publicysta ("Rzeczpospolita", "Przegląd", "Dziennik Gazeta Prawna", krytykapolityczna.pl, liberte.pl). Lewak. Leming. Słoik z Kłodzka we Wrocławiu. Przewodniczący SLD we Wrocławiu #alwaysopenminded @BartekCiazynski b.ciazynski@wp.pl

Wolność jest (jednak) w nas

Po wczoraj wiemy na pewno, że Polską rządzi chory z nienawiści szaleniec i, że Polacy budzą się ze snu. Obronimy demokrację.

Po wczorajszym posiedzeniu Sejmu i masowych protestach wiemy, że:


Po pierwsze, rządzi nami szaleniec ("zdradzieckie kanalie zamordowaliście mi brata").
Po drugie, szaleniec zaczął popełniać i będzie popełniał błędy, bo jest zacietrzewiony, odrealniony i poza niekiedy prawidłowo (chyba przypadkowo) postawioną diagnozą problemów Polaków nie ma nic do zaoferowania poza nienawiścią.
Po trzecie, Konstytucja de facto nie obowiązuje, jest jakby w stanie zawieszenia ("kiedy zawiesili konstytucje nic nie zrobiliśmy" cytat z M. Atwood Opowieści podręcznej). Przecież nawet wczorajsza propozycja prezydenta to jej oczywiste pogwałcenie.
Po czwarte, Polacy nie pozwolą na koniec demokracji. Wczoraj na wrocławskim rynku (i w wielu innych miejscach) zobaczyłem ducha walki, determinację, podniosłość. Wolność jest (jednak) w nas.
Po piąte, ludzie pytali jak nam pomóc? Promujcie nasze wydarzenia na Facebooku, udostępniajcie, rozmawiajcie ze znajomymi, rodziną, sąsiadami, tłumaczcie co się dzieje, zapraszajcie na protesty. I najważniejsze - bądźcie z nami.
5. Co dalej? Protestujemy dalej, jesteśmy nieposłuszni. Na przykład dziś wieczorem znów pod siedzibami sądów w Waszych miastach.
6. Co jeszcze? Musimy mówić prostym, dosadnym językiem: dyktatura, państwo policyjne etc. To już naprawdę nie jest przesada.
7. Jesteśmy sobie życzliwi, ufamy. Wczoraj we Wrocławiu oddaliśmy mikrofon uczestnikom demonstracji i to był świetny pomysł.
8. Co będzie? Wygramy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...